Taboo
Katatonia - Night Is The New DayGorgisheli 'Amore'Hedningarna 'Kaksi'Riverside '02 Panic Room' (singel)Animations 'Animations' CETI '(…) perfecto mundo (…)'Machine Head 'The Blackening' Division by Zero 'Tyranny of Therapy' Da Capo Players 'The String Quartet Tribute to Dream Theater'Luminous Flesh Giants 'Duma i Upadek'Pure Reason Revolution 'The Dark Third'Pride Of Lions 'The Roaring Of Dreams'Crematory 'Klagebilder'The Racounters 'Broken Boy Soldiers'Discanto 'Zodiac' pt. 1Lenny Valentino 'Uwaga! Jedzie tramwaj'
Menu Glowne
   Strona główna
   Redakcja
   Księga gości
f
Artykuly
  WSZYSTKIE
(411)

  MUZYKA
(359)
     Publicystyka(24)
     Recenzje(277)
     Relacje(49)
     Wywiady(9)

  LITERATURA
(20)
     Proza(1)
     Publicystyka(1)
     Recenzje(18)

  PUBLICYSTYKA
(7)
     Felietony(7)

  FILM
(19)
     Publicystyka(5)
     Recenzje(14)

  GALERIA
(6)
     Galerie(4)
     Publicystyka(2)
 


Linkownia


COOL SITE - konkurs www na najlepszą stronę internetową

Katalog Gwiazdor

Strona wyróżniona przez Katalog Ciekawych Stron


Koncert dla Jasia (Kopanica, Klub Genewa, 16 listopada)

16 listopada w Klubie "GENEWA" w Kopanicy odbył się koncert charytatywny z udziałem zespołów rockowych związanych z powiatem wolsztyńskim i wielkopolską. Zyski uzyskane z występów młodych muzyków zostaną przeznaczone na pomoc w onkologicznej terapii 15-leniego mieszkańca Gminy Siedlec. Impreza udała się pod wieloma względami; dopisała publiczność, która stworzyła sympatyczną atmosferę, zespoły grające na wysokim poziomie i organizatorzy, którzy m.in. zadbali o szybką obsługę sceny. Ogółem zebrano aż 8375,82 zł.

Koncert rozpoczął się o godzinie 17:00. Już parę minut wcześniej pod "GENEWĘ" specjalnie zorganizowanym autobusem przyjechała spora grupa młodzieży z wolsztyńskiego LO. Od początku imprezy w klubie panował więc radosny gwar rozmów. Stałych bywalców lokalu zapewne zaskoczył nowy element wnętrza - na ten wieczór właściciel przygotował specjalną scenę. Platforma pokryta instrumentami muzycznymi nadała klubowi zupełnie nowy charakter.

Jakby dla podkreślenia wyjątkowości tego wieczoru - zabrzmiały pierwsze dźwięki muzyki. To rakoniewicki Święty rozgrzewał publiczność do zabawy. Już po kilku minutach parkiet wypełnił się młodymi ludźmi podrygującymi w rytm hardrockowych przebojów. W podobnym klimacie zagrał nieco młodszy, choć już pewnie czujący się na scenie zespół Midnight Bell. Po nim wystąpili gospodarze imprezy - formacja Warsztat. Jest to grupa z najkrótszym stażem, przy okazji promocji piątkowej imprezy dużo się jednak o nich mówiło. Fakt, że występują organizatorzy oraz to, że szybszymi już krokami zbliża się występ gwiazd wieczoru, złożyły się na to, że podczas występu Warsztatu sala była całkowicie wypełniona. Muzyczny beniaminek został przyjęty gromkimi brawami, po występie zaś wywołany nawet do bisów.

Kolejnym zespołem była świetna Marana tha. Formację można już było usłyszeć na kilku lokalnych imprezach. Dla nikogo nie było więc zaskoczeniem, że muzycy szybko nawiązali kontakt z publicznością. Ujmujący puls reggae, połączony z pozytywnym przekazem zahipnotyzował salę i chyba tylko organizatorzy wiedzieli że dochodzi godzina 21 i czas przygotować scenę pod występ gwiazd wieczoru - Snowmana i TGB.

Oba zespoły stanęły na wysokości zadania. Snowman, który przyjechał tutaj z własnym akustykiem wypełnił salę czystym brzmieniem onirycznego rocka z elementami jazzu. Ta niełatwa muzyka znalazła w Kopanicy swoich odbiorców… Publiczność z początku nieco może skonsternowana łagodnym brzmieniem formacji przy każdym kolejnym utworze reagowała śmielej i z większym entuzjazmem, jakby ucząc się poetyki Snowmana wraz z zespołem.

Inaczej było przy TGB. Train Goes Back gra muzykę żywiołową. Reakcja publiczności była tu więc natychmiastowa. Zespół zagrał wszystkie swoje najlepsze utwory, dobrze znane wolsztyńskiej publiczności.

Na deser organizatorzy zaprosili dwa zaprzyjaźnione poznańskie kapele: Alien Autopsy - zespół z trzema brytyjskimi muzykami. Ich koncert to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Sprawił, że Genewa na ponad 40 minut zamieniła się w rasowy londyński klub. Charyzmatyczny wokalista zespołu zapewne na długo zostanie w pamięci uczestników imprezy.

Jako ostatni, już niestety dla skromniejszej publiczności wystąpił zespół Żelki. Sympatycznych muzyków zespołu nie przestraszyła niska frekwencja na sali. Dali wspaniały koncert będący udanym zamknięciem całej imprezy.

Koncert należy zliczyć do ważnych wydarzeń kulturalnych w powiecie wolsztyńskim. Wyrażamy nadzieję, że podobnych imprez będzie się tutaj organizować więcej.

Organizatorzy Koncertu dla Jasia pragną za pośrednictwem Taboo podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy. Specjalne podziękowania składają Panu Eugeniuszowi Piątkowi, który swym zaangażowaniem i poświęceniem bardzo przyczynił się do sukcesu koncertu. W szczególności dziękują za bezinteresowne udostępnienie klubu "Genewa", przygotowanie zaplecza technicznego oraz zapewnienie bezpieczeństwa przebiegu imprezy. Dziękują również Wójtowi i innym pracownikom Gminy Siedlec, Panu Tadeuszowi Szewczykowi, właścicielowi Sklepowi ABC w Kopanicy, Zakładowi Masarskiemu Gacjana Kicińskiego, Zakładowi Gastronomicznemu Łucji Pacyny oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Kopanicy Szczególne podziękowania kierują do zespołów, które charytatywnie zagrały na imprezie oraz publiczności, która stworzyła wspaniałą atmosferę.

Całość zysków z imprezy zostaje przekazana na terapię piętnastoletniego mieszkańca Gminy Siedlec. Poniżej przedstawiamy ich zestawienie:

Wpływy ze sprzedaży biletów: 6280,00 zł
Utarg z barów: 1200,00 zł
Pieniądze ze skarbonki
(w tym pieniądze ze zbiórki dokonanej z inicjatywy pracowników Urzędu Skarbowego w Wolsztynie): 895,82 zł

RAZEM: 8375,82 zł
Carlito!
carloooo(at)poczta.onet.pl

Pokaz wszystkie teksty tego autoraSkomentuj tekst

Ilość komentarzy: 1


[ wstecz ]
.strona główna. .redakcja. .księga gości. .linkownia.
Katatonia - Night Is The New Day
Koncert dla Jasia (Kopanica, Klub Genewa, 16 listopada)
Gorgisheli "Amore"
Hedningarna "Kaksi"
Riverside (Wrocław, Od Zmierzchu do Świtu, 1 października 2007)
Riverside "02 Panic Room" (singel)
Wściekłe psy
Animations "Animations"
CETI "(…) perfecto mundo (…)"
Grzegorz Kupczyk (CETI) - wywiad
Machine Head "The Blackening"
Van Der Graaf Generator, Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska, 21 kwiecień 2007
Division by Zero "Tyranny of Therapy"
Da Capo Players "The String Quartet Tribute to Dream Theater"
Espido Freire "Zmrożone brzoskwinie"
Metal Marathon 3: Turbo, Chainsaw, Merry Pop Ins (Poznań, Zeppelin Hall, 5 kwietnia 2007)
Jesus Christ Superstar (Aula Zespołu Szkół Muzycznych, Poznań, 12 kwietnia 2007)
Luminous Flesh Giants "Duma i Upadek"
Muzyczne podsumowanie 2006 roku
Pain Of Salvation (Warszawa, Progresja, 20 lutego 2007)
Neighbourhood 'Promo 2006'
  Neighbourhood 'Promo 2006'

"...W obydwu kawałkach zaśpiewała Ola Bilińska, teraz już pełnoprawny członek projektu i muszę przyznać że jej głos emanuje niezwykłym ciepłem i erotyzmem przez co może oczarować niejedną osobę. Mnie oczarował, teraz kolej na Was. Może to właśnie głos Oli, może aranżacje, może klimat a może jakieś inne czynniki ale trudno oprzeć się porównaniu do Kylie Minogue. Duch artystki unosi się nad twórczością Neighbourhood co zresztą słychać było już we wcześniejszych propozycjach...."
Czytaj więcej

  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
Wolsztyńska TopLista najlepszych stron www
Rockowa Top Lista
Admin


Wykorzystywanie materiałów zawartych w Taboo bez zgody autorów jest Z A B R O N I O N E
Webmaster: www.TomaszPacyna.net
(c) 1998-2008 Taboo Staff