Taboo
Katatonia - Night Is The New DayGorgisheli 'Amore'Hedningarna 'Kaksi'Riverside '02 Panic Room' (singel)Animations 'Animations' CETI '(…) perfecto mundo (…)'Machine Head 'The Blackening' Division by Zero 'Tyranny of Therapy' Da Capo Players 'The String Quartet Tribute to Dream Theater'Luminous Flesh Giants 'Duma i Upadek'Pure Reason Revolution 'The Dark Third'Pride Of Lions 'The Roaring Of Dreams'Crematory 'Klagebilder'The Racounters 'Broken Boy Soldiers'Discanto 'Zodiac' pt. 1Lenny Valentino 'Uwaga! Jedzie tramwaj'
Menu Glowne
   Strona główna
   Redakcja
   Księga gości
f
Artykuly
  WSZYSTKIE
(411)

  MUZYKA
(359)
     Publicystyka(24)
     Recenzje(277)
     Relacje(49)
     Wywiady(9)

  LITERATURA
(20)
     Proza(1)
     Publicystyka(1)
     Recenzje(18)

  PUBLICYSTYKA
(7)
     Felietony(7)

  FILM
(19)
     Publicystyka(5)
     Recenzje(14)

  GALERIA
(6)
     Galerie(4)
     Publicystyka(2)
 


Linkownia


COOL SITE - konkurs www na najlepszą stronę internetową

Katalog Gwiazdor

Strona wyróżniona przez Katalog Ciekawych Stron


Akcja protestacyjna słuchaczy Radia BIS - list otwarty

Witam serdecznie,

Piszę do Państwa w sprawie zaplanowanych i wprowadzonych w życie zmian w Polskim Radio BIS. Nowy dyrektor BISu zaczął swoje rządy od ograniczania wolności słowa. Zabrał nam - słuchaczom audycję, która wzbogacała zarówno intelektualnie jak i duchowo. Prezenterzy stracili prace, wszystko z powodu tematu audycji i zapowiedzi, która pojawiła się na stronie internetowej radia. Audycja miała dotyczyć walki z faszyzmem, w tej niefortunnej zapowiedzi pojawiła się informacja o powiązaniach polskich faszystów z LPR'em i Młodzieżą Wszechpolską, za to audycja została zdjęta z anteny, a Max Cegielski stracił pracę, nowy dyrektor argumentuje swoją decyzję o zdjęciu audycji brakiem miejsca w ramówce, oraz tym, że audycja ta nie mieści się w jego koncepcji nowego radia, jednocześnie mówi o tym, że radio nie jest miejscem do politycznych popisów. Dlaczego więc audycja została zdjęta z anteny??

W radiu powinno mówić się o tym, co naprawdę się wydarza, jingle BISki same mówią o tym, że 'tam gdzie inni się uśmiechają, my nie boimy się zadawać trudnych pytań', czy więc teraz to już tylko teoria? Dlaczego gdy prawicowy prezes powołuje prawicowego dyrektora zabrania się nagle mówienia o ludziach mających skrajnie prawicowe poglądy? Przypadek? Zbieg okoliczności? Jeśli tak, to co najmniej zadziwiający. Nie da się niestety ukryć tego, że odkąd prawica doszła do władzy skinheadzi, narodowcy i wszelkie inne skrajnie prawicowe ugrupowania wychodzą z podziemi, czują się bezkarne i spacerują po ulicach z dumnie podniesioną głową, więc dlaczego nagle odmawia się prawa do mówienia o tym? Wszyscy nie chcemy takiej Polski, lepiej było chyba w kraju afer, niż w kraju, w którym w tej chwili nie można już czuć się bezpiecznie na ulicach. Najlepszym chyba tego przykładem jest ponownie działająca strona organizacji Red Watch, z która rząd IV RP nie może dać sobie rady. Skoro usunięcie strony internetowej stanowi tak ogromny problem to aż strach się bać co będzie dalej...

Jedyne czym może się na tą chwilę pochwalić rząd jest złapanie sprawcy napadu na rabina, ekipa rządząca, albo nie chce, albo nie potrafi zrobić porządku z tym, co zaczyna dziać się w Polsce, można jedynie odnieść wrażenie cichego przyzwolenia. Wszechpolacy wychodzą na ulicę i krzyczą 'pedały do gazu', do czego jest to nawiązanie, wiedzą chyba wszyscy. Takiej Polski się doczekaliśmy, kraju, gdzie głupota, nienawiść i ogólnie uznane za szkodliwe poglądy nie dość, że nie są zwalczane, to jeszcze będą propagowane lekcjami wychowania patriotycznego. Doczekaliśmy się kraju, gdzie po kawałku rozkrada się wolność, niezależność i prawo do swobodnej wypowiedzi.

Media z definicji są wolne, jednak na dzień dzisiejszy pokusiłabym się o teorie, że jedyne wolne i niezależne media to media prywatne, komercyjne. Zmiany na stanowiskach , w ramówce i muzyce radia to nic innego jak zamach na wolność słowa. Nie chcemy się na to godzić. Setki internautów rozpoczęły protesty na rzecz odwołania nowego dyrektora i przywrócenia starego porządku radia. Ludzie protestują i nie zamierzają przestać dopóki nie osiągną swojego celu. Władza zabrała nam wszystko wciskając coraz to nowe reformy, zakazy, nakazy, już wystarczy, w wolnym demokratycznym Państwie nie ma miejsca na cenzurę i upolitycznianie mediów. Z podniesioną głową opowiadamy o "wprowadzaniu demokracji w Iraku", a swoją własną zabijamy, gdzie tutaj jakikolwiek rozsądek?

Nam zwykłym ludziom odbiera się prawo do decydowania czego tak naprawdę chcemy. Dyrektor Sobala zaplanował sobie uczynić z BISki "radio uśmiechnięte", na razie jego działania przynoszą zupełnie odwrotny skutek. Słuchacze nie chcą kolejnej stacji z komercyjnym bełkotem. Kochaliśmy swoje radio takim, jakim było, ze starą ramówką, prezenterami i poruszaniem w audycjach niewygodnych tematów. Wielu ludzi włożyło wiele serca w to, żeby BIS był właśnie Bardzo Inną Stacją, dyrektor Sobala z sobie tylko znanych powodów chce to zepsuć, niszczy coś, co w najmniejszym stopniu nie jest jego dziełem. Nie godzimy się na to, żeby odbierać komukolwiek prawo do swobodnej wypowiedzi, nie chcemy politycznej manipulacji w publicznych mediach, nie do tego one służą. Kochamy 'swoje' Radio BIS, stare Radio BIS, z poprzednią obsadą i chcemy, aby było jak dawniej.

Po to do Państwa piszę. Zależy nam na tym, żeby nasz protest był jak najgłośniejszy, żeby coś z tego, co mamy do powiedzenia dotarło do ludzi, zależy nam na upublicznieniu tego co mamy do powiedzenia w sprawie Maxa Cegielskiego, audycji Masala i innych zmian, które wprowadza nowy dyrektor.

W całej przykrej sytuacji można dopatrzyć się tylko jednej pozytywnej rzeczy - mimo tego, co mówi się teraz o młodzieży i jej zepsuciu, są jeszcze ludzie, którzy potrafią się zjednoczyć by walczyć o prawdę i to co kochają, jesteśmy, robimy i będziemy robić wszystko, żeby nie odbierano prawa głosu tym, którzy nie bronią się prawdy. Będziemy nadal pisać listy i petycje, mamy nadzieję, że uda nam się wywalczyć to, na czym tak bardzo nam zależy.

Załączam Państwu linki związane z tematem:

1) Artykuł dotyczący usunięcia audycji:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33210,3478049.html


2) Stare forum BIS Polskiego Radia i protesty słuchaczy:

http://www2.polskieradio.pl/bis/forum.asp


3) Nowe forum BIS Polskiego Radia i protesty słuchaczy:

http://forum.polskieradio.pl/bis/threads.aspx?f=7


4) Kolejne forum z protestami słuchaczy

http://www.gotyk-forum.end.pl/


5) Wstępna strona protestu:

http://212.244.52.78/


6) Petycja na rzecz przywrócenia audycji Maxa Cegielskiego:

www.petitiononline.com/MASALA


7) Wypowiedz Pana Sobali dotycząca jego wcześniejszej 'kariery' oraz zapowiedz zmian w radio:

http://www2.polskieradio.pl/bis/pasmo.aspx?iID=12844


8) Kolejne zapowiedzi zmian w radio:

http://www2.polskieradio.pl/bis/pasmo.aspx?iID=12827


9) Młodzi ratuja BISke

http://mlodzi-ratuja-biske.blog.onet.pl/


My będziemy pisać petycje i prośby, a Państwa proszę o upublicznienie listu.
Z poważaniem
Bernadetta Anna Nycz
benjaa@op.pl


ps. Ilustracja do tekstu pochodzi ze strony http://mlodzi-ratuja-biske.blog.onet.pl/
Redakcja

Pokaz wszystkie teksty tego autoraSkomentuj tekst

Ilość komentarzy: 2


[ wstecz ]
.strona główna. .redakcja. .księga gości. .linkownia.
Katatonia - Night Is The New Day
Koncert dla Jasia (Kopanica, Klub Genewa, 16 listopada)
Gorgisheli "Amore"
Hedningarna "Kaksi"
Riverside (Wrocław, Od Zmierzchu do Świtu, 1 października 2007)
Riverside "02 Panic Room" (singel)
Wściekłe psy
Animations "Animations"
CETI "(…) perfecto mundo (…)"
Grzegorz Kupczyk (CETI) - wywiad
Machine Head "The Blackening"
Van Der Graaf Generator, Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska, 21 kwiecień 2007
Division by Zero "Tyranny of Therapy"
Da Capo Players "The String Quartet Tribute to Dream Theater"
Espido Freire "Zmrożone brzoskwinie"
Metal Marathon 3: Turbo, Chainsaw, Merry Pop Ins (Poznań, Zeppelin Hall, 5 kwietnia 2007)
Jesus Christ Superstar (Aula Zespołu Szkół Muzycznych, Poznań, 12 kwietnia 2007)
Luminous Flesh Giants "Duma i Upadek"
Muzyczne podsumowanie 2006 roku
Pain Of Salvation (Warszawa, Progresja, 20 lutego 2007)
Akiko Yano 'Elephant Hotel'
  Akiko Yano 'Elephant Hotel'

"...zęść utworów z albumu mogłaby stać się klasyką dobrej muzyki rozrywkowej. Na przykład "Love Can't Be Blind". Nie wyobrażacie sobie jak wiele dałbym za możliwość usłyszenia tego kiedyś w radio na przebudzenie. Swoją konstrukcją utwór przypomina lżejsze propozycje z solowych płyt Tony'ego Banksa. Z powodzeniem mógłby znaleźć się chociażby na "Still". Innym nagraniem pretendującym do miejsca w "kanonie" jest pełne ciepła i pogody "Sayonara". ..."
Czytaj więcej

  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
Wolsztyńska TopLista najlepszych stron www
Rockowa Top Lista
Admin


Wykorzystywanie materiałów zawartych w Taboo bez zgody autorów jest Z A B R O N I O N E
Webmaster: www.TomaszPacyna.net
(c) 1998-2008 Taboo Staff