Taboo
Katatonia - Night Is The New DayGorgisheli 'Amore'Hedningarna 'Kaksi'Riverside '02 Panic Room' (singel)Animations 'Animations' CETI '(…) perfecto mundo (…)'Machine Head 'The Blackening' Division by Zero 'Tyranny of Therapy' Da Capo Players 'The String Quartet Tribute to Dream Theater'Luminous Flesh Giants 'Duma i Upadek'Pure Reason Revolution 'The Dark Third'Pride Of Lions 'The Roaring Of Dreams'Crematory 'Klagebilder'The Racounters 'Broken Boy Soldiers'Discanto 'Zodiac' pt. 1Lenny Valentino 'Uwaga! Jedzie tramwaj'
Menu Glowne
   Strona główna
   Redakcja
   Księga gości
f
Artykuly
  WSZYSTKIE
(411)

  MUZYKA
(359)
     Publicystyka(24)
     Recenzje(277)
     Relacje(49)
     Wywiady(9)

  LITERATURA
(20)
     Proza(1)
     Publicystyka(1)
     Recenzje(18)

  PUBLICYSTYKA
(7)
     Felietony(7)

  FILM
(19)
     Publicystyka(5)
     Recenzje(14)

  GALERIA
(6)
     Galerie(4)
     Publicystyka(2)
 


Linkownia


COOL SITE - konkurs www na najlepszą stronę internetową

Katalog Gwiazdor

Strona wyróżniona przez Katalog Ciekawych Stron
Alex Kava "Łowca dusz" (2004)
(Mira)Przekład Katarzyna Ciążyńska
Wydawnictwo: Mira 2004
Liczba stron: 512 stron

Trzecia już powieść autorki bestsellerów "Dotyk zła" i "W ułamku sekundy". I bezapelacyjnie najlepsza. Po raz trzeci Alex Kava dostarcza czytelnikom takich wrażeń, " jak jazda kolejką górską". Nie dziwi również fakt, iż "Łowca dusz" to książka opowiadająca o kolejnym psychopacie. Pisarka doszła w tym do niezwykłej wprost perfekcji i każdy następny thriller jest coraz lepszy. Jasny i czysty przekaz oraz niezwykle ciekawa fabuła są gwarantem tego, iż od powieści nie sposób się oderwać.

Fabuła, jak już wspominałam, dotyczy psychopaty, seryjnego mordercy, którego krwawym hobby stało się zabijanie młodych kobiet. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, ot kolejny psychol, który chce przejść do historii, gdyby nie fakt, że ciała kobiet kryją w sobie tajemnicę ich oprawcy, no i są pozostawione zawsze w jednej charakterystycznej pozie… Pozycja siedząca, oczy szeroko otwarte, skierowane wprost -jakby w obiektyw aparatu fotograficznego.... Do walki ze złem staje oczywiście, niezłomna agentka specjalna FBI, Maggie O 'Dell. Specjalistce od portretów psychologicznych seryjnych morderców, przyjdzie uporać się i pogodzić z własnym nieszczęśliwym dzieciństwem, dorastaniem bez ojca, koszmarami, nieudanym małżeństwem i matką, Kathleen O' Dell, do której nie pała żadnym uczuciem. Jak przystało na babę - twardziela Maggie dzielnie radzi sobie z problemami osobistymi, mającymi niewątpliwie wpływ na śledztwo. Do rozwikłania zagadki przydzielony zostaje również, znany z drugiej części trylogii, partner zawodowy M. O' Dell, agent specjalny FBI - R. J. Tully. Statusiałemu i nieco nieporadnemu agentowi, dane będzie przeżyć rozterki sercowe, których przedmiotem stanie się, piękna przyjaciółka Maggie, pani psycholog Gwen Petterson. Jeśli chodzi o piękne kobiety, to zaliczyć do nich można także, równie ważną w śledztwie, krnąbrną detektyw Racine, postać na początku wielce denerwującą, a potem "wybieloną" przez autorkę.

Na początku zagadką do rozwiązania nie są jeszcze mordy dokonywane na kobietach, lecz zbiorowe samobójstwo sześciu młodych mężczyzn, należących do pewnego kościoła. Morderstwa te łączy osoba wielebnego Josepha Everetta, charyzmatycznego przywódcy wciąż rozrastającej się, sekty religijnej, do której należy również matka Maggie, Kathleen. Agentka próbuje za pośrednictwem matki, dotrzeć do wielebnego Everetta, co jest rzeczą bardzo trudną. Pojawiające się wciąż zwłoki młodych kobiet, rzucają cień na "czyste" oblicze pasterza, łowcy dusz. Dowodów przeciwko wielebnemu, dostarczają także, zdjęcia ofiar, z miejsc zbrodni, wykonane przez utalentowanego fotografa, Bena Garrisona. Kim zatem jest morderca? Czy to psychotyczny duszpasterz? A może jest on jedynie "kozłem ofiarnym", w rękach prawdziwego i przebiegłego zbrodniarza? Łowcy dusz? Na te pytanie może odpowiedzieć tylko lektura powieści. Polecam więc książkę, wszystkim tym, którzy pomimo kłopotów z sercem, postanowią zafundować sobie sporą dawkę adrenaliny! Podchodzi ono do gardła szczególnie w scenie końcowej powieści... Troszeczkę rozczarowuje objętościowo i informacyjnie epilog, ale więcej do niczego nie można się już niestety przyczepić. Życzę więc uważnej lektury i... "Strzeż się łowcy dusz, który zjawia się w blasku światła... Nie wierz jego słowom, nie patrz mu w oczy... Bo skradnie Ci duszę, uwięzi ją na wieczność całą w małym czarnym pudełku..." (ANONIM).

Ocena: 9.5 / 10Dangerous

Pokaz wszystkie teksty tego autoraSkomentuj tekst

Ilość komentarzy: 0


[ wstecz ]
.strona główna. .redakcja. .księga gości. .linkownia.
Katatonia - Night Is The New Day
Koncert dla Jasia (Kopanica, Klub Genewa, 16 listopada)
Gorgisheli "Amore"
Hedningarna "Kaksi"
Riverside (Wrocław, Od Zmierzchu do Świtu, 1 października 2007)
Riverside "02 Panic Room" (singel)
Wściekłe psy
Animations "Animations"
CETI "(…) perfecto mundo (…)"
Grzegorz Kupczyk (CETI) - wywiad
Machine Head "The Blackening"
Van Der Graaf Generator, Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska, 21 kwiecień 2007
Division by Zero "Tyranny of Therapy"
Da Capo Players "The String Quartet Tribute to Dream Theater"
Espido Freire "Zmrożone brzoskwinie"
Metal Marathon 3: Turbo, Chainsaw, Merry Pop Ins (Poznań, Zeppelin Hall, 5 kwietnia 2007)
Jesus Christ Superstar (Aula Zespołu Szkół Muzycznych, Poznań, 12 kwietnia 2007)
Luminous Flesh Giants "Duma i Upadek"
Muzyczne podsumowanie 2006 roku
Pain Of Salvation (Warszawa, Progresja, 20 lutego 2007)
Sephiroth 'Cathedron'
  Sephiroth 'Cathedron'

"...Znów grzmią bębny a w tle krzyki pełne strachu, opętania i oddania prastaremu rytuałowi. Po chwili wszystko się uspokaja i trafiamy w ciche i spokojne miejsce nad rzeką. Dźwięki stają się lekko orientalne i magiczne...."
Czytaj więcej

  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Katatonia - Night Is Th...
  Katatonia - Night Is Th...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Pendragon "Not of this ...
  Katatonia - Night Is Th...
Wolsztyńska TopLista najlepszych stron www
Rockowa Top Lista
Admin


Wykorzystywanie materiałów zawartych w Taboo bez zgody autorów jest Z A B R O N I O N E
Webmaster: www.TomaszPacyna.net
(c) 1998-2008 Taboo Staff